Νίκη 2-1 για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ επί του ΠΑΟ Γουβών στο γήπεδο «Νίκος Καζαντζάκης», στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Αντώνη Φραγκάκη έπειτα από καλή εμφάνιση, κατάφερε να επιβληθεί ενός δυνατού αντιπάλου σε έναν αγώνα που είχε καλές στιγμές και προσπάθειες για γκολ εκατέρωθεν.

Οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ προσπάθησαν να ανοίξουν το σκορ από νωρίς και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες με τους Σταματάκη (17’), Μερνίκου (26’ και 30’) και Χαριτάκη (35’), δίχως όμως να καταφέρουν να σκοράρουν με αποτέλεσμα να λήξει το πρώτο μέρος με το «στείρο» 0-0.

Ο αγώνας κρίθηκε μέσα σε ένα δεκάλεπτο, όταν αρχικά στο 62’ ο Στεφανάκης άνοιξε το σκορ, για να ισοφαρίσει στο 70’ ο Μαραγκάκης και τρία λεπτά αργότερα ο Μπερνίκου πέτυχε το 2-1, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Δασκαλάκης, με επόπτες τους Κρασαγάκη και Μοχιανάκη.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Λέση, Χαριτάκης (63’ Γκούρο), Βενεράκης, Βαρσάμης, Μαυράκης, Μεχμετάι, Στεφανάκης (82’ Λατίνος), Δρίτσας, Μπερίκου, Πασπαλάκης (60’ Κεβάνι), Σταματάκης (68’ Μανωλιτσάκης)

ΠΑΟ Γουβών: Βενέρης, Τσιμηνικάκης, Χάνος, Χρήστου, Βασιλείου, Περβολαράκης, Κωτούλας, Γκούρο, Τσάλος, Μαραγκάκης, Νερατζακης.