Με το βαθμό της ισοπαλία απέδρασαν από το γήπεδο της Ανώπολης τα Κανάρια. Οι κιτρινόμαυροι μοιράστηκαν βαθμούς και γκολ (1-1) με τον τοπικό Διαγόρα ενώ είχαν ευκαιρίες να πάρουν ακόμα και την νίκη.

Και οι δυο ομάδες σκόραραν στο β’ ημίχρονο. Συγκεκριμένα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 64΄ όταν μετά από σουτ του Τουφεξή η μπάλα κόντραρε στον Γελαδά και κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο 71΄ τα Κανάρια έχασαν πολύ μεγάλη ευκαιρία να φέρουν το παιχνίδια τα ίσια, όταν η κεφαλιά του Κόλα πέρασε ελάχιστα έξω από τα δοκάρια.

Στο 73΄ οι παίκτες μας έφεραν το παιχνίδι τα ίσια με σουτ έξω από την περιοχή του Σκουλά ενώ στο 85΄ οι φιλοξενούμενοι είχαν άλλη μία πολύ μεγάλη ευκαιρία όταν το σουτ του Κόλα έφυγε σύριζα από το δοκάρι άουτ, με το 1-1 να μένει μέχρι το τέλος της αναμέτρησης,

Να σημειώσουμε ότι στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο ποδοσφαιριστής του Διαγόρα Τζουλιάδης αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Διαγόρας: Γεναράκης, Τσιμηνικάκης (60΄ Πανταζής), Μανίκας, Νοικοκυράκης, Τζουλιάδης, Κολλαρετάκης, Βυνιχάκης, Μραϊτάκης, Τουφεξής (84΄ Περβολαράκης), Γεωργαλής, Γουβιανάκης

Κανάρια: Βούλγαρης, Πρέντι (30΄ Μουλακάκης), Αγαπητός, Γελαδάς (80΄ Καλιβιανάκης), Πόποβιτς, Κόλα, Μεμετάϊ, Σελαμάϊ, Ζέρο, Σκουλάς, Γκούρο