Δεν ανέδειξε νικητή το παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο «Νίκος Καζαντζάκης» ανάμεσα στο Μαρτινέγκο και τον τυπικά γηπεδούχο Τηγανιτη με τις δυο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με 2-2.

Στο 17΄ ο Τηγανίτης άνοιξε το σκορ με αυτογκόλ του Ματαλιωτάκη.

Στην επανάληψη του παιχνιδιού και πιο συγκεκριμένα το Μαρτινέγκο ανέβασε στροφές και στο 50΄ έχασε μεγάλη ευκαιρία ν’ ανοίξει τα σκορ. Συγκεκριμένα ο Αναστασάκης κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος με τον γκολκίπερ Καρβέλη ν’ αποκρούει και στην επαναφορά της μπάλας ο Μουρτζάκης σούταρε για να κρτησε και πάλι το μηδέν στην εστία του ο Καρβέλης.

Στο 56΄ η ομάδα μας έφερε το παιχνίδι στα ίσια με σουτ του Τσαμαντιώτη, και στο 63΄ διπλασίασε τα τέρματα της με πλασέ του Αναστασάκη.

Στο 74΄ ο Τηγανίτης ισοφάρισε με σουτ του Χατζηαθανασίου.

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης το Μαρτινέγκο έχασε μοναδική ευκαιρία να πάρει την νίκη, όταν ο Μουρτζάκης βρέθηκε απέναντι στον Καρβέλη χωρίς να καταφέρνει να τον νικήσει, με το 2-2 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Τηγανίτης: Καρβέλης, Μπαϊράμης, Γιαννακόπουλος, Πρέκας, Στεφανάκης, Γκούλα (78΄ Χατζάκης), Θεοδωράκης (6΄ Σπανάκης), Αντζεγιεβέσκι (90΄ Γιαννόπουλος), Μιχέλης, Χατζηαθανασίου, Καπένης

Μαρινέγκο: Ψημόπουλος, Δαφνομίλης (60΄ Τζάκο), Κόκας, Ματαλιωτάκης, Φαζάκης, Αντωνόπουλος (55΄ Χαραλαμπάκης), Χαλκιαδάκης (28΄ λ.τ. Αναστασάκης), Χότζα Μουρτζάκης, Τσαμαντιώτης, Θεοδωράκης (70΄ Στεφανάκης)

Ο τεχνικός του Μαρτινέγκου κ. Βλατάς Γιώργος, αμέσως μετά το τέλος του αγώνα δήλωσε : « Ήταν ένα παιχνίδι όπου χάσαμε στις λεπτομέρειες. Είμαι ευχαριστημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών μου, κυρίως στο Β΄ ημίχρονο.»