Μια ακόμα νίκη την 15η στο πρωτάθλημα Νέων της Football league πέτυχε η Κ19 του Εργοτέλη σήμερα κόντρα στο αντίστοιχο συγκρότημα της Σπάρτης.

Οι κιτρινόμαυροι χωρίς να συναντήσουν καμία δυσκολία επικράτησαν με 6-0. Το σκορ άνοιξε στο 27’ όταν κεφαλιά του Μαυροματίδη απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Σπάρτης με την μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι και τον Κουτσογαννάκης να παίρνει το ριμπάουντ και με κεφαλιά να την στέλνει στα δίχτυα.

Στο 39’ σε σέντρα του Μαυροειδή ο Λούσι  μπήκε στην περιοχή πλάσαρε εύστοχα διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας μας.

Στην επανάληψη του παιναδιού και πιο συγκεκριμένα στο 52’ ο  Κουτσογιαννάκης μπήκε μόνος στην περιοχή πλάσαρε γράφοντας το 3-0.

Ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 60’ μετά από ατομική προσπάθεια και πλασέ του Κατσούρι.

Στο 75’ ο Μαυροματίδης σε κενό τέρμα έκανε το 5-0 και ένα λεπτό πρινην λήξη του παιχνιδιού ο Σαμπροβαλάκης με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ έγραψε το τελικό 6-0

Εργοτέλης: Σταματάκης, Λούσι (62’ Ψαράκης) Κεφαλούκος, Μιφτάρι, Κουτάντος, Μαυροειδής, Τσακάνι (50’ Κατσούρι),  Σαιτάκης (70’ Κουτεντάκης), Κουτσογιαννάκης (56’ Σαμπροβαλάκης). Μαυροματίδης, Δουλγεράκης (50’ Πλαϊτάκης)

Σπάρτη: Μπακοδήμος,  Ολάνης, Σανδρος, Χατζηαντωνάκης, Καββούρης, Μπέσα,  Χότζα, Διαμαντάκος, Vorfi. Μπέβουλας, Δέρμος