Έσπασαν καρδίες σήμερα στο γήπεδο του ΕΓΟΗ με την ομάδα του Μαρτινέγκο κατάφερε να πάρει μια ακόμα σπουδαία νίκη απέναντι στην Θερισό αυτή τη φορά με σκορ 3-2 στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄ Κατηγορίας ΕΠΣΗ.

Ένα ματς με απίστευτη εξέλιξη όπου η ομάδα μας αν και βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι στις καθυστερήσεις να πάρει την νίκη προσθέτοντας έτσι τρεις ακόμα βαθμούς στο ενεργητικός της παραμένοντας ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 7’ μετά απο σουτ του Χατζηιωάννου. Οι παίκτες μας πίεσαν για να φτάσουν στην ισοφάριση η οποία ήρθε στην επανάληψη του παιχνιδιού και πιο συγκεκριμένα στο 58’. Ο Ζέρο εκτέλεσε κόρνερ και ο Χαριτάκης με μονοκόμματο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα σημειώνοντας ένα υπέροχο γκολ.

Δυο λεπτά αργότερα η Θέρισος πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ κάνοντας το 2-1 με κεφαλιά του Γκικα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Καργιωτάκη.

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι γύρισαν πίσω για να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ με αποτέλεσμα να δυσκολεύουν τις προσπάθειες των παικτών μας που πίεζαν για να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα και τα κατάφεραν στο 90’ όταν ο Κόλα εκτέλεσε κόρνερ ο Ζέρο σέντραρε στο Κεβάνι με τον τελευταίο να γραφει το 2-2
Τη τελευταία λέξη στο παιχνίδι την είπε ο Κοβιτίδης ο οποίος με πλασε μετα από πολύ ωραια συνεργασία των Καπουράνη, κεβάνι έκανε το τελικό 2-3
Θέρισος: Αργεντης, Γεναράκης, Κασελάκης ( 82’ Μπαρκαλάκης), Γκικας, Χριστοδουλάκης (12’ λ.τ. Κουγιουμτζόγλου), Γουλισαμάκης, Χατζηιωάννου, ΚΑργιωτάκης, Μυταράς ( 70’ Γεναράκης), Καραταράκης, Μπότσικας
Μαρτινέγκο: Καρνής, Πρέντι (31’ Δαφνομίλης), Γκούρο, Πόποβιτς, Χαριτάκης, Σελαμάϊ (50 Λίλο), Ζέρο, Κόλλα, Μουλακάκης (67’ Κοβιτίδης), Καπουράνης, Κεβάνι

Βλατάς Γιώργος: «Πίστεψαν στη νίκη οι παίκτες μου και τα κατάφεραν»
Απόλυτα ικανοποιημένος από το πάθος που έδειξαν οι παίκτες του και έφτασαν στην νίκη ήταν ο τεχνικός της ομάδας του Μαρτινέγκο Γιώργος Βλατάς:  «Καταφέραμε να γυρίσουν ένα παιχνίδι το οποίο το οποίο από την εξέλιξη του έδειχνε χαμένο. Πίστεψαν ότι μπορούν προσπάθησαν μέχρι και το τελευταίο λεπτό και δικαιώθηκαν. Αν και βρέθηκαν δυο φορές πίσω στο σκορ δεν τα παράτησαν βρήκαν το σθένος και την ψυχή και το γύρισαν υπέρ τους το παιχνίδι. Μπράβο στα παιδιά μου.»