Επιστροφή στις νίκες για τα Κανάρια που πέτυχαν σπουδαία νίκη επι του Ερμή Ατσαλένιου με σκορ 2-1.

Οι κιτρινόμαυροι έχοντας πολύ καλή αγωνιστική εικόνα και έφτασαν δίκαια στην τελική επικράτηση όπως χαρακτηριστικά ανέφερε και ο τεχνικός των Καναριών Γιώργος Βλατάς: «Αν και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ οι παίκτες μου κατάφεραν ν αντιδράσουν. Έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και θέλω να τους συγχαρώ. Γενικά είχαν καλή παρουσία και πήραν δίκαια την νίκη»

Στο αγωνιστικό μέρος του παιχνιδιού τα Κανάρια μπήκα δυν ατά στο παιχνίδι και μόλις στο 11΄ είχαν πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Ζέρο να βγαίνει απέναντι στον Μπελενιώτη με τον τελευταίο να αποκρούει εντυπωσιακά.

Στο 17΄ δεύτερη μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας σε κεφαλιά του Μουλακάκη με τον Μπελενιώτη να λέει και πάλι όχι και να κρατάει το μηδέν στην εστία του.

Στην επανάληψη του παιχνιδιού  και το 57΄ οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Χαλκιαδάκη μετά από κόρνερ του Λέλεκα.

Στο 83΄ ο Κεβάνι με πλασέ έφερε το παιχνίδι στα ίσια, ενώ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού με δεύτερο προσωπικό τέρμα ο Κεβάνι διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τα Κανάρια.

Κανάρια: Λέσι, Καλιβιανάκης, Πρέντι (72΄ Γελαδάς), Κόλα, Πόποβιτς, Λίλος (61΄ Λατίνος), Μεμετάϊ, Σελαμάϊ, Ζέρο (56΄ Κεβάνι), Σκουλάς, Μουλακάκης (70΄ Τζιρίτας

Ερμής Ατσαλένιου: Μπελενιώτης, Χαλκιαδάκης, Κρασαηγάκης, Φουντουλάκης, Εργαζάκης, Λέλεκας, Βασιλάκης, Γιούγκα, Τσιχλάκης (85΄ Σαμπροβαλάκης), Λίλος (70΄ Σταυρακάκης), Κουγιουμουτζάκης (80΄ Ξυλούρης)