Καλή εμφάνιση και νίκη για το Μαρτινέγκο το οποίο επικράτησε στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» 3-0 του Ινίου, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ ΕΠΣΗ.

Οι νικητές πέραν των τριών τερμάτων είχαν και αρκετές άλλες ευκαιρίες μέσα από τις οποίες θα μπορούσαν να είχαν πετύχει περισσότερα γκολ. Το σκορ άνοιξε στο 15’ όταν έπειτα από πάσα του Παρασύρη ο Κοζανίδης με σουτ έξω από την περιοχή πέτυχε το 1-0

Στο 33’ το Μαρτινέγκο διπλασίασε τα τέρματά του, όταν και πάλι ο Παρασύρης σε ρόλο δημιουργού, «σέρβιρε» στον Ρεθεμνιωτάκη, για να σημειώσει αυτός το 2-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Σημαντική ευκαιρία για το 3-0 χάθηκε στο 62’ όταν έπειτα από κόρνερ του Παρασύρη ο Τσακιράκης με κεφαλιά ανάγκασε τον Χαλαντιάκη σε εντυπωσιακή επέμβαση, ενώ στη συνέχεια της φάσης οι αμυντικοί του Ινίου έδιωξαν πάνω στη γραμμή την προβολή του Κόκκινου.

Δύο καλές στιγμές μέσα σε ισάριθμα λεπτά χάθηκαν για το Ματρινέγκο, όταν στο 70’ ο Παρασύρης έβγαλε μόνο του τον Κόκκινο με τον Χαλαντιάκη να αποκρούσει, ενώ στο επόμενο λεπτό και πάλι ο Παρασύρης έδωσε στον Νικολακάκη, με τον τερματοφύλακα του Ινίου να επεμβαίνει και πάλι θετικά.

Ότι δεν έγινε στις προηγούμενες φάσεις, ήρθε στο 73’ με τον Ρεθεμνιωτάκη να συνδιάζεται άψογα με τον Νικολαλάκη και ο τελευταίος να διαμορφώνει το τελικό 0-3.

Μαρτινέγκο: Γαλανάκης, Τσακιράκης, Περσκέφα, Τσέρος, Τβαούρι, Σταμπουλής (75’ Άλντο), Παρασύρης, Κοζανίδης, Γκιώνης (60’ Κόκκινος), Ρεθεμνιωτάκης (75’ Πλατοκούκης), Φανουργιάκης (63’ Νικολακάκης).

Ίνι: Χαλαντιάκης, Πιλιγκότσης, Κατσουλάκης, Κοσμαδάκης, Κατσαμήτρος, Βουρλιδάκης (46’ Σαμιωτάκης), Μουντράκης, Πολίσι Μ., Ρουμελιώτης, Καπαρουνάκης, Πολίσι Α.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ψαρράς, με επόπτες τους Μαυραντωνάκη και Σίσκο.