Δεν τα κατάφερε το Μαρτινέγκο κόντρα στον Γιούχτα 2010, γνωρίζοντας την ήττα 0-3 στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ ΕΠΣΗ.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό, όπως συνέβη και στην έναρξη της επανάληψης, καθώς με τη συμπλήρωση του πρώτου της λεπτού σημείωσαν το 0-2. Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε λίγα λεπτά αργότερα στο 49’.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ψαρράς και επόπτες οι Αδαμάκης και Σαρόγλου.

Μαρτινέγκο: Γεωργαντάς, Περσκιέφα, Τβαούρι (78’ Γαλανάκης), Τσέρος, Λυμπερίδης, Πλατοκούκης, Νικολακάκης (62’ Ντολακάι), Τσορμπατζούδης, Κρανιωτάκης (73’ Φανουργιάκης), Τσαγκαράκης, Ρεθεμνιωτάκης (19’ Γκιώνης).

Γιούχτας 2010: Σακαβέλης, Ξενάκης, Καλαμαράκης, Φραγκουλάκης, Αντωνάκης (85’ Χατζηϊωάννου), Κωνσταντάκης, Δακανάλης, Μουλουδάκης (90’ Βλαχάκης), Ευθυμιάδης (80’ Καλομοιράκης), Μπετινάκης, Χαλεπάκης (73’ Φάνα).