Σημαντική εκτός έδρας νίκη για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ, οι οποίοι επικράτησαν του Μαραθώνα 0-1, για την 18η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Σε ένα αρκετά καλό παιχνίδι, οι δύο ομάδες έδειξαν τις αγωνιστικές τους αρετές με επιθετικές προσπάθειες, έχοντας σκοπό αμφότερες μόνο τη νίκη. Παρά τις προσπάθειες εκατέρωθεν το πρώτο ημίχρονο έληξε όμως χωρίς σκορ.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55’ οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, όταν σε τετ α τετ η μπάλα πέρασε άουτ. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο 61’ όταν έπειτα από φάουλ του Στεφανάκη η μπάλα έφτασε στον Μαυράκη, ο οποίος πέτυχε το 0-1.

Οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ είχαν την ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματά τους στο 72’ όταν έπειτα από σουτ του Σταματάκη από κοντινή απόσταση ο Κασσωτάκης έδιωξε κορνερ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Βασάκης και επόπτες οι Αδαμάκης και Τουρλουκάκη .

Μαραθώνας: Κασσωτάκης, Νταντουτάκης, Πασσάς (75’ Βιτσαξάκης), Κατσουλάκης, Ουζούνης, Δίπλας, Σταματάκης (46’ Ξυλουράκης), Λυκούδης, Λουμπάκης, Μάτσα, Κοτζαγιώτης (46’ Δερμιτζάκης, 78’ Ρουμπάκης).

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Ψιμόπουλος, Χαριτάκης, Γκούρο, Μαυράκης, Γιαπετζάκης, Μεχμετάι, Στρατάκης (84’ Δρίτσας), Σελαμάι, Μπερνίκου, Σταματάκης, Στεφανάκης (90’ Βαρσάμης).