Με το ευρύ 7-0 επιβλήθηκαν τα Κανάρια του Εργοτέλη των Κορφών στο Γήπεδο του Αλμυρού, για την 15η μέρα του πρωταθλήματος της Γ’ ΕΠΣΗ.

Η ομάδα μας ανέλαβε τα ηνία του αγώνα από νωρίς και με συνδυαστικές προσπάθειες και επιθετικό προσανατολισμό, προηγήθηκε στο 3’ με τον Γκούπε, ενώ το 2-0 πέτυχε ο Σαμπροβαλάκης στο 6’. Ο Καλογεράκης στο 29’ πέτυχε το 3-0, ενώ στο 33’ ο Δολαψάκης κέρδισε πέναλτι, που εκτέλεσε ο ίδιος, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 4-0. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Σαμπροβαλάκης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, πέτυχε το 5-0.

Στην επανάληψη, οι παίκτες του Γιώργου Βλατά μείωσαν το ρυθμό τους, ωστόσο κατάφεραν να πετύχουν ακόμη δύο γκολ σε διάστημα τριών λεπτών. Στο 77’ ο Παπαδάκης πέτυχε το 6-0, ενώ στο 80’ σκόραρε ξανά ο Δολαψάκης, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 7-0.

ΚΑΝΑΡΙΑ: Καστρινάκης, Καλογεράκης, Γραμματικάκης, Θεοδωράκης, Μουντράκης, Χαλκιαδάκης (46’ Σταματάκης), Επιτροπάκης, Δολαψάκης, Γκούπε (58’ Παπαδάκης), Καλυκάκης (50’ Χαϊντίνι), Σαμπροβαλάκης.