Ήττα 3-2 για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Κεραυνό, για την 20η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Ο Κεραυνός άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό του αγώνα με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Ντραγκότι, ενώ λίγο αργότερα στο 38’ χάθηκε μοναδική ευκαιρία για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ να ισοφαρίσουν, όταν το καλό σουτ του Σταματάκη κατέληξε ελάχιστα άουτ.

Ότι δεν έγινε στη φάση αυτή, έγινε στο 42’, όταν ο Σταματάκης με φάουλ τροφοδότησε τον Στρατάκη και αυτός ψύχραιμα ισοφάρισε 1-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Στην πρώτη καλή στιγμή της επανάληψης στο 49’ και μετά από λάθος συνεννόηση στα μετόπισθεν των Νέων ΕΡΓΟΤΕΛΗ, ο Κεραυνός πήρε το προβάδισμα 2-1, ενώ λίγο αργότερα στο 57’ οι γηπεδούχοι ανέβασαν το σκορ στο 3-1. Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε στο 75’ από τον Μαυρή, έπειτα από κεφαλιά πάσα του Γιαπετζάκη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Φερετζάκης, με επόπτες τους Δασκαλάκη και Βισκαδούρο.

Κεραυνός: Γκογκόσης, Νάτος, Λίλος, Μανιουδάκης, Χαλκιαδάκης, Βασιλάκης, Ντραγκότι, Παπουτσιδάκης (46’ Τσιχλάκης), Νάτος (88’ Εργαζάκης), Βοργιάς, Μυκωνιάτης (76’ Σταυρακάκης).

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Ψιμόπουλος, Χαριτάκης (69’ Μαυρής), Στεφανάκης (69’ Δρίτσας), Μαυράκης, Γιαπετζάκης, Μεχμετάι, Στρατάκης (Πασπαλάκης), Σελαμάι (69’ Λίλο), Σταματάκης, Μπερνίκου, Μανωλιτσάκης.