Με το ευρύ 5-1 επιβλήθηκαν τα Κανάρια επί της Γαρίπας στο Μαρτινέγκο για την 12η αγωνιστική τη Β1’ ΕΠΣΗ.

Η ομάδα μας με επιθετικό προσανατολισμό, κατοχή μπάλας και ωραίες συνδυαστικές προσπάθειες δημιούργησε ευκαιρίες και για περισσότερα γκολ.

Μόλις στο 3’ ο Χαϊντίνι πέτυχε το 1-0 για τα Κανάρια, ενώ η Γαρίπα κατάφερε να ισοφαρίσει προσωρινά στο 16’. Πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, οι παίκτες του Αντώνη Φραγκάκη πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο 43’ με σκόρερ ξανά τον Χαϊντίνι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι νεαροί αθλητές του Συλλόγου μας βελτίωσαν την απόδοση τους και δεν άφησαν περιθώριο στους φιλοξενούμενους να διεκδικήσουν κάτι από το παιχνίδι. Στο 59’ ο Χαλκιαδάκης έκανε το 3-1, ενώ το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Χαϊντίνι με γκολ στο 64’και στο 87’.

Δοκάρι για τα Κανάρια είχαν οι Γκούπε (63’) και Κοβιτίδης (85’).

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των αθλητών της Chapecoense.

ΚΑΝΑΡΙΑ: Σταυρακάκης, Δολαψάκης, Μαυράκης, Γραμματικάκης, Μουντράκης, Καλογεράκης, Χαλκιαδάκης (79’ Μανιουδάκης), Γκούπε (65’ Στεφανάκης), Βενεράκης (74’ Κοβιτίδης), Χαϊντίνι, Σαμπροβαλάκης.