Αποκλεισμός για τα Κανάρια από την επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΗ, μετά την ήττα 1-6 από τον Ρωμανό στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν και προηγήθηκαν μόλις στο 4ο λεπτό με τον Μιχελάκη, ενώ στο 11 ο Σπηλιωτάκης με φάουλ σημείωσε το 0-2. Δέκα λεπτά αργότερα στο 21 ο Τσαμαντιώτης με πλασέ μείωσε 1-2. Στο 30’ ο Κοτζαδάκης ανέβασε το σκορ στο 1-3, να για να λήξει το πρώτο ημίχρονο 1-4 με αυτογκόλ του Βούλγαρη στο 36’.

Στο 69’ ο Ρωμανός πέτυχε το 1-5, για να διαμορφωθεί το τελικό 1-6 στο 85’ με κεφαλιά του Παπαδάκη.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Γαρεφαλάκης, με επόπτες τους Βισκαδούρο και Κλαμπατσέα.

Κανάρια: Βούλγαρης, Χαραλαμπάκης, Κόκκας, Ματαλιωτάκης, Κριτσωτάκης, Τσακόνι (60’ Χότζα), Τσαγκαράκης (73’ Χαλκιαδάκης), Ανδρουλάκης, Μουρτζάκης (60’ Θεοδωράκης), Τσαμαντιώτης (73’ Τσάκο), Αναστασιάδης.

Ρωμανός: Μιράσι, Μαυρίδης (53’ Μαυρίδης), Παχάκης (72’ Μπούντο), Κάββαλος, Ρουμπάκης, Μανουσάκης (46’ Παπαδάκης), Σπηλιωτάκης, Μιχελάκης (61’ Μπαλτζάκης), Δουζένης, Κοτζαδάκης, Ανυφαντάκης.