Μολονότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, τα Κανάρια κατάφεραν να «γυρίσουν» το ματς και να πάρουν τη νίκη 2-1 επί του Πήγασου στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Β1 ΕΠΣΗ.

Στο 26’ ο Χότζα με δυνατό σουτ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι, ενώ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 28’ με γκολ του Κενδριστάκη, όμως στη συνέχεια οι παίκτες του Γιώργου Βλατά επέβαλαν τον ρυθμό τους και κατάφεραν να ισοφαρίσουν 1-1 στο 44’ με τον Αναστασιάδη, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Εξίσου καλοί οι γηπεδούχοι και στην επανάληψη πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο 66’ με γκολ του Μουρτζάκη, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-1, σκορ το οποίο θα μπορούσε να είναι και μεγαλύτερο υπέρ των Καναριών βάσει των ευκαιριών που είχαν.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Χριστουλάκης, με επόπτες τον Παπαδάκη και την Τουρλουκάκη.

Κανάρια: Βούλγαρης, Χαραλαμπάκης, Κόκκας, Ματαλιωτάκης, Κριτσωτάκης, Αντωνόπουλος, Τσαμαντιώτης (75’ Τζαγκαράκης), Χότζα, Μουρτζάκης (89’ Πρέντι), Θεοδωράκης (92’ Φαζάκης), Αναστασιάδης (81’ Τζάκο).

Πήγασος: Κασσαπάκης, Μαυρογιαννάκης (85’ Μαθιουδάκης), Κουτεντάκης, Νοικοκυράκης, Καταρτζής (46’ Κυριακάκης), Κωνσταντόπουλος, Τουφεξής (60’ Θεοδωρί), Κενδριστάκης, Κοσμαδάκης (65’ Κωνσταντόπουλος), Οικονομάκης, Τζωρακοελευθεράκης.