Ήττα 1-2 για τα Κανάρια από τον Δωριέα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

Το καλό ξεκίνημα των φιλοξενουμένων στον αγώνα τους έφερε νωρίς μπροστά στο σκορ, καθώς μόλις στο 2ο λεπτό ο Ζωγραφάκης με ατομική προσπάθεια πέτυχε το 0-1, ενώ λίγο αργότερα στο 9’ ο Φαζάκης στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα την έστειλε στην εστία της ομάδας του για να διαμορφωθεί το 0-2

Παρά την αρνητική εξέλιξη της αρχής, τα Κανάρια ισορρόπησαν το ματς και στο 16’ μείωσαν 1-2 με πλασέ μέσα στην περιοχή του Αναστασιάδη, όταν εκμεταλλεύθηκε την ωραία προσπάθεια και πάσα του Μουρτζάκη. Στο 32’ ο Αναστασιάδης είχε καλή στιγμή για να ισοφαρίσει, όμως το πλασέ του πέρασε λίγο άουτ από την εστία του Δωρίεα.

Στην επανάληψη οι καλές φάσεις ήταν λιγοστές, σε μια από αυτές στο 75’ ο Θεοδωράκης πλάσαρε από καλή θέση πάνω στον τερματοφύλακα, ενώ στο 87’ ο Χακιαδάκης ανατράπηκε από πίσω μέσα στην περιοχή, με τον διαιτητή να μην καταλογίζει την εσχάτη των ποινών στη φανερή παράβαση.

Κανάρια: Βούλγαρης, Ματαλλιωτάκης, Κόκκας, Κριτσωτάκης, Φαζάκης (27/ λ.τ. Χαραλαμπάκης), Τσακόνι, Τσαμαδιώτης (57’ Χαλκιαδάκης), Χότζα (78’ Κρανιωτάκης), Μουρτζάκης (62’ Αντωνόπουλος), Θεοδωράκης, Αναστασιάδης.

Δωριέας: Μουντράκης, Τιάκος, Νοκολιακάκης, Κακουλαντωνάκης Κ., Εργαζάκης Ν., Συμιανάκης (29’ Κακουλαντωνάκης Στ., 67’ Τσιμπιμπάκης), Εργαζάκης Γ., Γκιόσκι (20’ Παπαδαντωνάκης), Χίτζι (90’ Βογιατζάκης), Ζωγραφάκης, Κουντάκης

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Περτσελάκης, με επόπτες την Σιγανού και τον Χατζηκωνσταντίνου.