Την αήττητη πορεία της στο πρωτάθλημα Νέων της Football League συνέχισε η ομάδα Κ19 του Εργοτέλη, η οποία νίκησε 2-0 την αντίστοιχη του Απόλλωνα Σμύρνης στο Εθνικό Στάδιο Πεύκης.

Η ομάδα μας έχει πετύχει το απόλυτο στις πρώτες πέντε αγωνιστικές, έχοντας πανηγυρίσει τέσσερις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, ενώ έχει πραγματοποιήσει και το ρεπό της από την πρώτη αγωνιστική και βρίσκεται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 12 βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο της σημερινής αναμέτρησης, η ομάδα μας ανέλαβε από νωρίς την πρωτοβουλία, αλλά οι προσπάθειες των παικτών του Βασίλη Πλεσίτη μετατράπηκαν σε γκολ στο 40’ με πλασέ του Χαρκουτσάκη, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Χρηστάκη.

Στην επανάληψη, ο Εργοτέλης συνέχισε να έχει καλή απόδοση, να μην απειλείται και να δημιουργεί ευκαιρίες, με τις περισσότερες εξ αυτών να σταματούν από τις αποκρούσεις του αντίπαλου τερματοφύλακα. Η νίκη για την ομάδα μας κλείδωσε στο 88’, όταν, έπειτα από ωραία συνεργασία του Μανουσάκη με τον Κατσούρι, ο δεύτερος διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Κ19 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Παναγιώτου, Παπουτσιδάκης, Πολυχρονάκης, Δουλγεράκης, Σηφάκης, Χαρκουτσάκης, Χρηστάκης (72’ Τσακάνι), Μπερουασβίλι (65’ Κατσούρι), Μεταξάκης (58’ Σταυρακάκης), Μανουσάκης, Λυδάκης.