Δεν τα κατάφερε το Μαρτινέγκο στο γήπεδο του όπου και γνώρισε την ήττα από την Ρόκα με 3-2 στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Γ’ Κατηγορίας ΕΠΣΗ.

Ένα παιχνίδι με πολύ ένταση και αρκετά νεύρα από την πλευρά των φιλοξενούμενων γεγονός που δεν βοήθησε στο να γίνει  ένα καλό παιχνίδι.
Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί νωρίς  καθώς στο 14’ ο  Μουλακάκης με προβολή μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Έξι λεπτά αργότερα σε  αδράνεια της άμυνας ο Χαριτάκης σε κενή εστία έκανε το 2-0.

Τα 43’ η Ρόκα κατάφερε να μειώσει το σκορ και να πάει στα αποδυτήρια με σκορ 2-1 μετά από γκολ του Πολίτη. Ο ίδιος παίκτης κατάφερε στην επανάληψη να ισοφαρίσει  σε 2-2 και πέντε λεπτά πριν την λήξη του παιχνιδιού ο Καρτσωνης μετά από εύστοχο χτύπημα πέναλτι εγραψε το τελικό 2-3

Μαρτινέγκο: Λέση, Χαριτάκης(63΄ Γκούρο), Αγαπητός, Κόλα, Πόποβιτς, Σελαμάι(72΄ Φαϊτάκης), Μουλακάκης, Λίλο, Λατίνος(60′ Κεβάνι), Καπουράνης, Ζέρο
Ρόκα: Καλυβιανάκης,Νταντουδής (32΄ λ.τ. Χαρακιανάκης), Σαριδάκης, Καλιοντζάκης(72΄ Σταυρακάκης), Αξιώτης, Χότζα, Σταυρακάκης, Γιαλαμάς, Αντωνακάκης(90΄ Παπαδάκης), Καρτσώνης, Πολίτης

Βλατάς Γιώργος: «Συγχαρητήρια στους παίκτες μου»
Παρά την ήττα του Μαρτινέγκο ο Γιώργος Βλατάς έμεινε ευχαριστημένος από τους παίκτες του. «Τα παιδιά μου έδειξαν ένα καλό πρόσωπο.  Παρά την ένταση που είχε ο ματς από την πλευρά των φιλοξενούμενων οι παίκτες μας προσπάθησαν ωστόσο οι συνθήκες του παιχνιδιού στο τέλος δεν μας ευνόησαν. Συγχαρητήρια στην ομάδα μου. Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας μέχρι το τέλος»