Δεν τα κατάφεραν οι Νέοι Εργοτέλη κόντρα στον πρωτοπόρο Ο.Φ. Αρκαλοχωρίου καθώς ηττήθηκαν με 3-2 στο Μαρτινέγκο.

Η ομάδα μας δεν είχε την αναμενόμενη παρουσία στο πρώτο ημίχρονο γεγονός που εκμεταλλεύτηκε ο ΟΦΑ και προηγήθηκε στο παιχνίδι με σκορ 3-0. Στην επανάληψη οι ομάδα των Νέων ανέβασε ρυθμό έγινε πιο ανταγωνιστική μείωσε το σκορ σε 3-2 και παρά την μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλαν οι παίκτες του Αντώνη Φραγκάκη δεν κατάφεραν να αποσπάσουν έστω την ισοπαλία.

Οι φιλοξενούμενοι που μπήκαν δυνατά στο ματς κατάφεραν να προηγηθούν στο  13’ με τον Τζανάκη. Στο 40’ ο Ρουσάκης έκανε το 0-2 και στην επανάληψη του παιχνιδιού στο 63’, ο Τζανάκης έβαλε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι πετυχαίνοντας έτσι το 0-3. Οι παίκτες μας δεν έδειξαν να το βάζουν κάτω ανεβάζοντας στροφές  μείωσαν αρχικά σε 1-3 με τον Καπουράνη στο 76' και με τον Χαριτάκη στο 88', έκαναν το 2-3 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.
Στο 92' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Στεφανάκης.
Νέοι Εργοτέλη: Σταυρακάκης, Αλεξάκης (38' λ.τρ. Καπουράνης), Στεφανάκης, Σταματάκης (70' Πάγια), Μαυράκης, Θεοδωράκης, Καλογεράκης, Βενεράκης (60' Μαυράκης), Παπαδάκης, Μπερνίκου (73' Χαριτάκης), Σκουλάς
ΟΦΑ: Αλνάσαν, Κεκιλιάδης (79' Αλεξάκης Γ.), Παπαδάκης, Ρουσάκης, Ψαθάκης (65' Βερυκοκοίδης), Λουλάκης, Φρόκου, Δαγκωνάκης, Κουρλετάκης (89' Σαϊτάκης), Μαζιτζής, Τζανάκης