Βίοι αντίθετοι για τις γυναικείες ομάδες του Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ με την πρώτη ομάδα να γνωρίζει την ήττα από την ΑΕΛ 0-1, ενώ αντίθετα οι Νέες ΕΡΓΟΤΕΛΗ επικράτησαν με το ευρύ 11-0 του Χάλη Βαρύπετρου.

Αμφότερες οι αναμετρήσεις έγιναν στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, με πρώτη χρονικά αυτή ανάμεσα στις Νέες ΕΡΓΟΤΕΛΗ και τον Χάλη Βαρύπετρου για την 3η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής Γυναικών. Καλύτερες σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης οι γηπεδούχες, επικράτησαν άνετα με το σκορ να αντικατοπτρίζει απόλυτα την εικόνα της αναμέτρησης.

Στο 7’ η Σαριδάκη σημείωσε το 1-0, στο 10 η ίδια παίκτρια το 2-0, στο 24’ η Αποστολάκη το 3-0, στο 33’ η Φανουράκη το 4-0, ενώ στο 43’ η Καρπαθιωτάκη διαμόρφωσε το 5-0 που ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 46’ η Φανουράκη πέτυχε το 6-0, στο 53’ η Ραπάνη το 7-0, στο 56’ η Μελίνα Λάρου το 8-0, στο 60’ η Σαριδάκη το 9-0, στο 62’ η Κατερίνα Παπαδάκη το 10-0, ενώ η Περάκη στο 67’ διαμόρφωσε το τελικό 11-0.

Νέες ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Κολυβάκη, Αποστολάκη (46’ Εργαζάκη), Βαξεβάνη, Κατσιρτάκη, Παπουτσάκη (46’ Καπνιστού), Φανουράκη, Καρπαθιωτάκη (46’ Περάκη), Παπαδάκη, Ραπάνη, Λάρου, Σαριδάκη (65’ Βολακάκη)

Χάλης Βαρύπετρου: Πετραντωνάκη, Μπότση, Μουσουράκη, Κοκολάκη, Γιαννικάκη, Πετράκη, Τυράκη, Κατσουλάκη, Κοντεκάκη, Δρίτσα, Καμπράκη.

Στον αγώνα που ακολούθησε στο ίδιο γήπεδο για την 8η αγωνιστική της Α’ Εθνικής οι γυναίκες του ΕΡΓΟΤΕΛΗ γνώρισαν την ήττα από την ΑΕΛ 0-1.

Σε ένα μέτριο ποιοτικά ματς στο σύνολό του, οι γηπεδούχες μπήκαν δυνατά δημιουργώντας προϋποθέσεις για γκολ, χωρίς όμως να το πετύχουν, σε αντίθεση με την ΑΕΛ, η οποία στο 27’ με την Στρετένοβιτς πέτυχε το 0-1, σκορ που ήταν και το τελικό της αναμέτρησης.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Λιατίφη, Πιτροπάκη, Σημαιάκη (73’ λ.τ. Χαριτάκη), Φουκάκη (60’ Σαμιωτάκη), Ηλιάδη, Κωτσάκι, Δρακογιαννάκη, Ψυχαράκη, Ξέρα, Δρακωνάκη, Παχάκη.