Ένα δυνατό τεστ ήταν για τα Κανάρια και τους Νέους της Μικτή ομάδας ΕΠΣΗ το μεταξύ τους φιλικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Αλμυρού με τις δυο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με 3-3.

Ένα ματς με καλό αγωνιστικό ρυθμό και χρήσιμα συμπεράσματα για τους δυο προπονητές που είδαν τους παίκτες τους ν’αγωνίζονται για δυο 35λεπτα.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 0-1 με γκολ που πέτυχε στο 24’ ο Σαμπροβαλάκης με όμορφο πλασέ.

Στην επανάληψη οι Νέοι της Μικτης ΕΠΣΗ πήραν κεφάλι στο σκορ με γκολ που σημείωσαν στο 45’ ο Καλαϊτζάκης και στο 48’ και 50’ αντίστοιχα ο Νοικοκυράκης.

Η ομάδα μας μείωσε σε 3-2 στο 62’ με σουτ του Μπερνίκου για να ισοφαρίσει σε 3-3 στην εκπνοή του παιχνιδιού ο Σκουλάς.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι με την ομάδα των Καναριών αγωνιστήκαν και τρεις παίκτες από την ομάδα του Μαρτινέγκο και πρόκειται για τους Καρνή, Χαριτάκη και Καπουράνη.

Παράλληλα με την Μικτή Νέων αγωνίστηκαν και πέντε δικά μας παιδιά. Ο λόγος για τους Χαϊντίνη, Δολαψάκη, Αλεξάκη, Παπαδάκη και Στεφανάκη.

Ο Αντώνης Φραγκάκης χρησιμοποίησε τους: Καρνής, Χαριτάκης, Μουντράκης, Θεοδωράκης, Χαλκιαδάκης, Σκουλάς, Σταματάκης, Βενεράκης, Καπουράνης, Σαμπροβαλάκης, Μπερνίκου, Λατίνος