Σημαντική νίκη για το μπάσκετ του ΕΡΓΟΤΕΛΗ, όπου στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚ, επικράτησε στη Νέα Αλικαρνασσό του Ηροδότου 64-65.

Σε έναν αγώνα με μεγάλο ενδιαφέρον, αγωνία και ανατροπές, οι παίκτες του Γιάννη Βισκαδουράκη κατάφεραν με εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο να πάρουν τη δέκατη νίκη τους σε έντεκα αγώνες.

Μετά το πρώτο αμφίρροπο πρώτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν μια υπέρ τους διαφορά που έφτασε και τους 9 πόντους (41-32) στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη όμως ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ κατάφερε να πλησιάσει και με σωστές επιλογές και ψυχραιμία στο τέλος, να πάρει τη σημαντική εκτός έδρας νίκη, από έναν δυνατό αντίπαλο.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα ήταν: 20-19, 41-32 ημίχρονο, 55-50, 64-65.

Ηρόδοτος (Γκόργκολης): Φουκάκης, Βαράκλας, Μαματζάκης 8(2), Χνάρης 16(2), Περβολαράκης, Παπαβασιλείου 10(2), Λιανδράκης 23(1), Κατσαμάνης 5, Κοπιδάκης, Βλασσόπουλος 2, Μανουκάκης.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Βισκαδουράκης): Σταράκης 4, Αθανασιάδης 13(2), Μαιστρέλης 11(2), Βερτούδος 13, Καλογεράκης, Δαπουλάκης, Κουμάκης 8, Χριστοδούλου 12(1), Μπελεφάντης, Καλλέργης, Αλετράς 4, Πυργιώτης.