Εξαιρετική εμφάνιση και εντυπωσιακή νίκη για τους Νέους Εργοτέλη, οι οποίοι συνέτριψαν 1-4 στο Αρκαλοχώρι τον Ηρακλή Νιπιδιτού, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α2 ΕΠΣΗ.

Οι κιτρινόμαυροι είχαν τον έλεγχο του αγώνα σε όλη τη διάρκειά του, μετουσιώνοντας την υπεροχή τους στο 18’ όταν ο Μπερνίκου άνοιξε το σκορ πετυχαίνοντας το 0-1. Οι ποδοσφαιριστές του Αντώνη Φραγκάκη δεν σταμάτησαν εκεί και στο 27’ με τον Πασπαλάκη ανέβασαν το σκορ σε 0-2, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο.

Με την ίδια ένταση μπήκαν και στην επανάληψη οι Νέοι Εργοτέλη και στο 53’ με τον Μανωλιτσάκη ανέβασαν το σκορ στο 0-3. Επτά λεπτά αργότερα χάθηκε μοναδική ευκαιρία για ένα ακόμα γκολ, όταν ο Κουρμουλάκης με τρεις εντυπωσιακές επεμβάσεις εξουδετέρωσε τις προσπάθειες των Μανωλιτσακη, Κεβάνι και Πασπαλάκη.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν 1-3 με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Γαλανού στο 63’, ενώ το τελικό 1-4 διαμόρφωσε ο Μπερνίκου στο 74’ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Ηρακλής Νιπιδιτού: Κουρμαλάκης, Χατζηδάκης (42’ Τσάμπας), Θεοδωράκης, Γαλανός (20’ Μαυρογιάννης), Σταφυλάκης (59’ Δετοράκης), Ιερωνυμάκης, Βιολάκης, Γαλανός, Νιωτάκης (33’ Ζερβάκης), Γκεγκέρογλου, Γαλανός.

Νέοι Εργοτέλη: Λέση, Στεφανάκης (55’ Γκούρο), Σταματάκης, Γραμματικάκης, Μαυράκης (60’ Μαυρής), Σελαμάι, Κεβάνι (60’ Πόποβιτς), Δρίτσας, Μπερνίκου, Πασπαλάκης (60’ Ταταρίδης), Μανωλιτσάκης.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Σπινάκης, με επόπτες τους Καζόγλου και Κατσογιάννη.