Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού και μάλιστα μετά από μια κακιά στιγμή ο Εργοτέλης ηττήθηκε στο Αίγιο από τον Παναιγιάλειο με 1-0

Οι παίκτες του Τάκη Γκώνια είχαν μια καλή αγωνιστική παρουσία κυνήγησαν το γκολ απέναντι σε μια ομάδα η οποία παρατάχθηκε αμυντικά παίζοντας μάλιστα αρκετά σκληρά σε πολλές φάσεις του παιχνιδιού.

Η πρώτη καλή στιγμή για την ομάδα μας ήταν στο 15΄του παιχνιδιού, με το γυριστό σουτ του Εντιαγέ που πέρασε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Λαδά, ενώ η δεύτερη καλή στιγμή ήταν για λογαριασμό των γηπεδούχων, στο 42΄του ματς όταν ο Γεωργακόπουλος έπειτα από σέντρα του Γκούφα, έπιασε το γυριστό σουτ, με τη μπάλα να περνάει άουτ.

Στην επανάληψη, o Εργοτέλης, όπως και στο πρώτο 45λεπτο, συνέχισε να έχει την κατοχή της μπάλας ενώ δεν άφηνε τον Παναιγιάλειο να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά από την εστία του Λαδά αν εξαιρέσουμε το 57’ όταν ο Κριστέτο, έπειτα από πάσα του Μπρους, έπιασε το σουτ στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Οι παίκτες μας συνέχισαν να προσπαθούν να αναπτυχτούν και να φτάσουν με αξιώσεις στην αντίπαλη εστία με τους παίκτες όμως του Παναιγιάλειου να κακοποιούν αρκετές φορές το ποδόσφαιρο ανακόπτοντας κάθε προσπάθεια για να φτάσει το τρίτο λεπτό τον καθυστερήσεων  όπου μια άτυχη στιγμή στοίχησε την ήττα για τον Εργοτέλη

Συγκεκριμένα ο Ντέμο έκανε μια βαθιά σέντρα και ο Κόκκορης μπήκε… σφήνα πιέζοντας τους αμυντικούς της ομάδας μας, με αποτέλεσμα ο Πάτας  στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα την έστειλε στα δίχτυα χαρίζοντας την νίκη στον Παναιγιάλειο.  .

Παναιγιάλειος (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Αθανασίου, Ρέλλας (63’ Ντέμμος), Κοντοχρήστος, Βλάχος, Στίκας, Μπρους, Γεωργακόπουλος, Γκούφας (55’ Κόκκορης), Αρναρέλλης (68’ Σταματής), Καζναφέρης, Κριστέτο.

Εργοτέλης (Τάκης Γκώνιας): Λαδάς, Βογιατζής, Σταμόπουλος, Πάτας, Μπάτζιος, Μπούζας, Μπουτσάκης, Μαζουλούξης, Σταματάκος (83’ Ιατρούδης), Εντιαγιέ, Κάιπερς.