Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στην πρεμιέρα του 7ου Ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Γυναικών η ομάδα του ΓΣ Εργοτέλης, καθώς επικράτησε 3-1 του Αστέρα Ρεθύμνου στο Γήπεδο Μαρτινέγκο.

Η ομάδα μας με καλή απόδοση, παρουσίασε καλό ποδόσφαιρο και είχε τον έλεγχο στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Κόντρα στη ροή του ματς προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενες, ωστόσο ο Εργοτέλης κατάφερε να ισοφαρίσει με την Τζανάκη, πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη, η υπεροχή της ομάδα μας απέφερε το 2-1 με αυτογκόλ των φιλοξενούμενων, ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε η Φραγκάκη.

ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Αλεξοπούλου, Λαζανάκη (45’ Σταυρουλάκη), Πετράκη, Χουμά, Ψυχαράκη, Βελεγράκη, Μπορμπουδάκη, Τζανάκη, Χαριτάκη, Φραγκάκη, Φουκάκη.