Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η ομάδα των Νέων Εργοτέλη πρόσθεσε μια ακόμα νίκη στο ενεργητικό της αυτή την φορά απέναντι στον ΑΟ Καμινίων στο γήπεδο της Βαγιάς για την 28η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Οι κιτρινόμαυροι παρουσιάστηκαν σοβαροί και πειθαρχημένοι στο παιχνίδι τους από το πρώτο εως το τελευταίο λεπτό φτάνοντας δίκαια στην τελική επικράτηση με 2-0 ενώ δημιούργησαν και αρκετές ευκαιρίες. Η ομάδα μας πήρε το προβάδισμα στο παιχνίδι στο 43’ . Οι παίκτες του Γιάννη Τάτση εκμεταλλεύτηκαν λάθος στην άμυνα των Καμινίων και μετά από μια πολύ ωραία ενέργεια του Μαυροματίδη ο Ιατρούδης σε κενή εστία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σαμαριτάκη.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι κιτρινόμαυροι κέρδισαν πέναλτι με τον Λυδάκη το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος κάνοντας το 2-0. Στην συνέχεια ο ΑΟΚ όντας αρκετά νευρικός στο παιχνίδι του έμεινε με 10 παίκτες καθως στο  65′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Αργύρης.

ΑΟΚ: Σαμαριτάκης Λ., Χαλίκης, Αργύρης Ι., Σαμαριτάκης Γ., Σιδηρόπουλος, Δουκιαντζάκης, Λάρος (50’Παππάς), Κλαπάκης (80’Στέφας), Τζανιδάκης (60’Μαυρομάτης), Λούσι, Αδαμάκης

Νέοι Εργοτέλη: Σαβουϊδάκης, Λούσι, Κουτεντάκης(89’ Μαυροειδής), Μυφτάρι, Δουλγεράκης, Ψαλιδάκης, Σεραφειμίδης(83’ Καλαϊτζάκης), Κατσούρι, Μαυροματίδης (78’ Κουτσογιαννάκης), Ιατρούδης, Λυδάκης