Το πρώτο του φιλικό για τη νέα σαιζόν έδωσε σήμερα ο Εργοτέλης με αντίπαλο το Αιγάλεω στον αλμυρό του Βόλου. Η Κρητική ομάδα δεν κατάφερε να κερδίσει το σ...

Η Κρητική ομάδα δεν κατάφερε να κερδίσει το συγκρότημα του κύριου Χατζάρα και έχασε με σκορ 1-0.
Ο παίχτης που έδωσε τη νίκη στην αθηναϊκή ομάδα ήταν ο Σαγανάς, όταν μετά από μια εκτέλεση κόρνερ έπιασε την κεφαλιά ανοίγοντας το σκορ στο 60’ λεπτό.
Για την ομάδα του Εργοτέλη ξεκίνησαν οι: Πόζα, Κορδονούρης, Χίπλινγκερ, Ζαμπρόπουλος, Κένεντι, Κοιλιάρας, Μελισσάς, Τάσιτς, Χάτζι, Γιάντσουκ και Νατσέφσκι. Στο 22’ λεπτό ο κύριος Καραγεωργίου υποχρεώθηκε στην πρώτη του αναγκαστική αλλαγή όταν ο Κορδονούρης τραυματίστηκε και τη θέση του πήρε ο Μπουέλε. Στην συνέχεια του αγώνα ο προπονητής του Εργοτέλη έκανε οχτώ αλλαγές με καμία από αυτές να μην είναι υποχρεωτική.  Οι τρεις πρώτες πραγματοποιηθήκαν στο 55’, με τους Θάνο, Κεφαλούκο και Φραγκουλάκη να παίρνουν τις θέσεις των Νατσέφσκι, Χάτζι και Μελλισά, οι τρεις επόμενες έγιναν 10 λεπτά αργότερα με τους Τάσιτς, Γιάντσουκ και Κένεντι να παραχωρούν τις θέσεις τους στους Σταθόγλου Κακλαμάνο και Μονιάκη, ενώ στο 80’ λεπτό ο κύριος Καραγεωργίου έκλεισε τις αλλαγές του με τον Σουργία και τον Κουνενάκι να μπαίνουν στη θέση των Ζαμπρόπουλου και Κοιλιάρα.