Με επιβλητικό τρόπο πέρασαν από το Ατσαλένιο τα Κανάρια, επικρατώντας 0-3 του Ερμή, για την 2η αγωνιστική της Β1 ΕΠΣΗ.

Οι παίκτες του Γιώργου Βλατά ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και κατάφεραν να κάμψουν τη σθεναρή αντίσταση των γηπεδούχων, οι οποίοι είχαν δύο δοκάρια.

Το σκορ άνοιξε στο 24’ όταν μετά από φάουλ του Χότζα ο Θεοδωράκης με κεφαλιά πέτυχε το 0-1. Ο Ερμής έχασε σημαντική ευκαιρία να ισοφαρίσει με τη μπάλα να σταματά όμως στο δοκάρι, έχοντας κτυπήσει πρώτα στην πλάτη του Αντωνόπουλου.

Λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 51’ τα Κανάρια διπλασίασαν τα τέρματά τους, όταν έπειτα από σέντρα του Ματαλλιωτάκη, ο Αναστασιάδης με πλασέ διαμόρφωσε το 0-2

Πέντε λεπτά αργότερα και πάλι ο Αναστασιάδης σημείωσε το 0-3 με πλασέ, έπειτα από βαθιά μπαλιά του Χότζα. Το σκορ αυτό ήταν και το τελικό, καθώς στο 78’ οι γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να μειώσουν με σουτ που είχαν και σταμάτησε όμως στο δοκάρι.

Κανάρια: Βούλγαρης, Χαραλαμπάκης, Κόκκας, Ματαλλιωτάκης, Κριτσωτάκης, Τσακόνι, Αντωνόπουλος (71’ Στεφανάκης), Χότζα, Χαλκιαδάκης (60’ Τσαμαδιώτης), Μουρτζάκης (46’ Αναστασιάδης), Θεοδωράκης (80’ Τζάκο)

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Σαμιωτάκης, με επόπτες τους Δασκαλάκη Α. και Δασκαλάκη Ι.