Ο Εργοτέλης ηττήθηκε 2-3, από τον Ολυμπιακό στο Παγκρήτιο Στάδιο για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ομάδα μας δημιούργησε πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ με τον Γιουσούφ στο 44’, αλλά ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 45’ με τον Μήτρογλου. Οι ποδοσφαιριστές μας κατάφεραν να προηγηθούν ξανά στο σκορ με γκολ του Χαντί στο 56’, αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν εκ νέου, με πέναλτι του Ντομίνγκεζ στο 68’ και πήραν τη νίκη με γκολ του Μήτρογλου στο 90’. Για τον Ολυμπιακό είχε οριζόντιο δοκάρι ο Μανιάτης στο 10’.

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

7’ Δυνατό σουτ του Μπρούνο από το όριο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ, δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ρομπέρτο.

9’ Σουτ του Χαντί έπειτα από ωραία πάσα του Μπρούνο, μπλόκαρε ο Ρομπέρτο.

19’ Ωραία συνεργασία του Μπρούνο με τον Χαντί, ο δεύτερος έστρωσε στον Γιουσούφ, ο οποίος σούταρε από πλάγια δεξιά, αλλά μπλόκαρε ο Ρομπέρτο.

28’ Όμορφη συνεργασία μεταξύ Γιουσουφ και Μπρούνο, δυνατό σουτ του πρώτου, αλλά έδιωξε με το σώμα ο Ρομπέρτο.

29’ Δυνατό σουτ του Τζανακάκη από πλάγια θέση, η μπάλα άουτ, λίγο πάνω από το οριζόντιο.

36’ Δυνατό σουτ του Γιουσούφ από πλάγια δεξιά, έπεσε στη γωνία του και έδιωξε σε κόρνερ ο Ρομπέρτο.

44’ Γκοοοοολ!!! 1 – 0!!! Ο Μπρούνο με εκπληκτική πάσα έβγαλε σε θέση τετ α τετ τον Γιουσούφ, ο οποίος πλάσαρε τον Ρομπέρτο, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα!

45’ Γκολ 1 – 1. Μήτρογλου

56’ Γκοοοοολ!!! 2 – 1!!! Έπειτα από μία εκπληκτική αντεπίθεση για την ομάδα μας, ο Μπρούνο με πολύ όμορφη πάσα έβγαλε τετ α τετ τον Χαντί, ο οποίος με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ρομπέρτο!

65’ Καταπληκτική κάθετη πάσα του Μπρούνο για τον Παμλίδη, ο οποίος προσπάθησε να κρεμάσει τον Ρομπέρτο, αλλά ο τελευταίος έδιωξε δύσκολα και ο Γιουσούφ στην επαναφορά πλάσαρε άουτ.

68’ Γκολ. 2-2. Ντομίνγκεζ με πέναλτι.

81’ Πλασέ του Γιουσούφ έξω από την περιοχή, η μπάλα κατέληξε άουτ.

83’ Σέντρα του Τζανακάκη από δεξιά, έδιωξαν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού και στην επαναφορά ο Παμλίδης πλάσαρε στη δεξιά γωνία του Ρομπέρτο, ο οποίος απέκρουσε δύσκολα.

90’ Γκολ. 2-3. Μήτρογλου.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Τσέρνι, Πίτσος, Τζανακάκης, Μέγι (λ.τρ. 46’ Σαϊνάτι), Γιοβάνοβιτς, Κοζορώνης, Γκέντσογλου, Γιουσούφ, Χαντί (75’ Μπογκντάνοφ), Μπρούνο (81’ Λεονάρντο), Παμλίδης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ρομπέρτο, Σαλίνο (72’ Διαμαντάκος), Μποτία, Αυλωνίτης (63’ Φορτούνης), Μανιάτης, Μιλιβόγεβιτς, Μαζουάκου, Φουστέρ (57’ Γκαζαριάν), Ντομίνγκεζ, Ντουρμάζ, Μήτρογλου.