Ήττα για τη Γυναικεία ομάδα του ΕΡΓΟΤΕΛΗ στον αγώνα με τα Τρίκαλα στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής.

Σε έναν ιδιαίτερα σκληρό από πλευράς φιλοξενούμενων, το οποίο ανέχθηκαν οι διαιτητές, οι καλές στιγμές ήταν λιγοστές. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους η Τζαφά με ωραία προσπάθεια άνοιξε το σκορ, πετυχαίνοντας το 1-0 για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Τα Τρίκαλα ισοφάρισαν 1-1 στο 55’ με τη Σάλομον, ενώ πέντε λεπτά αργότερα στο 60’ η Σοντερλούντ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα της Θεσσαλίας με 1-2.

Μολονότι οι παίκτριες του ΕΡΓΟΤΕΛΗ ενέτειναν τις προσπάθειες τους για την ισοφάριση και τη διεκδίκηση θετικού αποτελέσματος, ήρθε στο 67’ η αποβολή με εξαιρετικά αυστηρή δεύτερη κίτρινη κάρτα στην Δρακογιαννάκη, η οποία άλλαξε τις ισορροπίες, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν τα Τρίκαλα και στο τέλος πήραν τη νίκη.

Διαιτητής: Μόσχου, επόπτες: Θεοδοσάκης και Ματζανάκη

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Λιατίφη, Πιτροπάκη (25’ λ.τ. Φουκάκη), Κωτσάκι, Παχάκη, Τσώνη, Ξέρα, Καμαρίτη (81’ Ψυχαράκη), Δρακογιαννάκη, Ηλιάδη (86’ Ραπάνη), Τζανάκη, Τζαφά (86' Χαριτάκη).

Τρίκαλα: Χαρακοπούλου, Χύμα, Γεραγόρη (90’ Μαθιουδάκη), Άγιερς, Σακκελάρη, Σοντερλούντ, Μπαρμπόσα, Σάλομον, Αλεξίου (90’ Τσιάρα), Γιαννούλα (86’ Τροχούτσου), Βαΐτση.