Με ένα προσωπικό γκολ του Κοιλιάρα στο 85ο λεπτό, ο Εργοτέλης ισοφάρισε τον Ιωνικό και το γκολ του 41΄ από τον Κοτίτσα, στην πρεμιέρα της Σούπερ Λίγκα, με ...

Με ένα προσωπικό γκολ του Κοιλιάρα στο 85ο λεπτό, ο Εργοτέλης ισοφάρισε τον Ιωνικό και το γκολ του 41΄ από τον Κοτίτσα, στην πρεμιέρα της Σούπερ Λίγκα, με αντίπαλο τον Ιωνικό. Μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής μας Νίκος Καραγεωργίου τόνισε ότι "οι παίκτες πρέπει να καταλάβουν πως χωρίς μάχη δεν κερδίζουν τίποτα" και ο αρχηγός μας Παναγιώτης Κορδονούρης, ότι "μπορούσαμε ακόμα και τη νίκη στο τέλος". Από την πλευρά του ο Σάκης Τσιώλης (τεχνικός Ιωνικού) σημείωσε πως "ομάδες σαν τον Εργοτέλη χρειάζονται στην κατηγορία| και ότι η ομάδα του μπορούσε να σκοράρει και δεύτερο γκολ μετά το 0-1, κάτι που επεσήμανε και ο ποδοσφαιριστής της ομάδας της Νίκαιας Θύμιος Κοτίτσας. Διαιτητής ήταν ο κ. Κασναφέρης (Αθήνας)...

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκος Καραγεωργίου): Πόζα, Ζαπρόπουλος, Κορδονούρης, Κένεντι (63' Μπάρτσικ), Χίμπλινγκερ (22' Σταυρακάκης), Χατζί, Μελισσάς, Σίλβα Τζούνιορ, Κοιλιάρας, Γιάντσουκ, Κακλαμάνος (71' Νατσέφσκι).
ΙΩΝΙΚΟΣ (Σάκης Τσιώλης): Μπεντενίκ, Κοτίτσας, Πουλόπουλος, Μελαμπιανάκης (90' Παχουέλο), Ξενίδης, Ζαβάνιο, Βουρεξάκης, Φαμπίνιο (61' Λετιέρι), Μακόρ, Ουκάρ, Ονουάτσι (82' Κωνσταντινίδης).