Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του το μπάσκετ του ΕΡΓΟΤΕΛΗ, επικρατώντας 59-43 της Πεδιάδας στο κλειστό του Λίντο, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚ.

Ο αγώνας, χαρακτηριστικό του οποίου ήταν οι καλές άμυνες όπως μαρτυρά και το τελικό σκορ, ήταν αμφίρροπος στο πρώτο του ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να εκμεταλλεύονται την αστοχία του ΕΡΓΟΤΕΛΗ στην δεύτερη περίοδο και να παίρνουν το προβάδισμα στο σκορ στην ανάπαυλα, με διαφορά τεσσάρων πόντων.

Στην επανάληψη εμφανώς βελτιωμένοι σε άμυνα αλλά και επίθεση οι παίκτες του Γιάννη Βισκαδουράκη, κατάφεραν με ένα εντυπωσιακό σερί όχι μόνο να ανακτήσουν το προβάδισμα, αλλά να ξεφύγουν και στο σκορ, κάτι που συνεχίσθηκε μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα ήταν: 15-13, 23-27 (ημίχρονο), 41-33, 59-43

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Βισκαδοουράκης): Αμπαδιωτάκης, Αθανασιάδης 7(1), Μαΐστρέλης 7(2), Βερτούδος 11(2), Καλογεράκης 5, Δαπουλάκης 10(1), Κουμάκης, Χριστοδούλου 1, Μπελεφάντης, Καλλέργης 3, Αλετράς 4, Πυργιώτης 11.

Πεδιάδα (Μαυρόπουλος): Σταθάκης Δ.11, Τσαμπάλας, Μεταξωτός 6, Πετράκης 9(1), Σταθάκης Θ.2, Καραγιαννάκης 2, Δράγαζης 5(1), Μαστοράκης, Σταυρακάκης, Τσαφαντάκης 1, Ελ Τρούλ, Αλμπαντάκης 7.