Παρά την καλή εμφάνιση που έκανε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΕΡΓΟΤΕΛΗ, γνώρισε την ήττα 2-1 στην Καρδίτσα από την τοπική ομάδα των Ελπίδων, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχες άνοιξαν το σκορ στο 31’ με την Καπαρέλη, με τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ να ισοφαρίζει με την Παχάκη στο 83’. Ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου και ενώ όλα έδειχναν πως οι δύο ομάδες θα μοιραζόντουσαν τους βαθμούς, ήρθε το γκολ της Τσούκα, το οποίο και έδωσε τη νίκη στην ομάδα της Καρδίτσας.

Ελπίδες Καρ.: Τζαφέρη, Σίμου, Επανωμίτη (72’ Χάτσου), Λατίφι, Καπαρέλη, Τσούκα, Πυθούλα, Ξανθή, Κόλλια, Μισιράι, Μάρκου (66’ Σακελλαρίου, 80’ Αναστασίου).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Λιατίφη, Κωτσάκι, Παχάκη, Τσώνη (56’ Ψυχαράκη), Ξέρα, Ηλιάδη, Τζανάκη (75’ Ραπάνη), Τζαφά, Δρακωνάκη, Χαριτάκη, Φουκάκη.