Νικηφόρο ήταν το πέρασμα του Μαρτινέγκο από το Ασήμι όπου και επικράτησε της Αναγέννησης Μεσσαράς με σκορ 1-2. Οι κιτρινόμαυροι αν και βρέθηκαν να χάνουν με 1-0 από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ και να πάρουν την νίκη παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Χαρακτηριστικά άλλωστε είναι και τα λόγια του τεχνικού της ομάδα μας Γιώργου Βλατά: « Αν και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ καταφέραμε με ποδόσφαιρο κατοχής, με επιθετικό πνεύμα και ηρεμία στο παιχνίδι μας να πάρουμε την νίκη»

Στο αγωνιστικό μέρος του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι με το καλημέρα άνοιξαν το σκορ μετά από πλασέ του Στρατάκη για να ισοφαρίσει το Μαρτινέγκο στο 19’ μετά από ατομική προσπάθεια και πλασέ του Χότζα.

Πέντε λεπτά αργότερα η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία να πάρει κεφάλι στο σκορ καθώς το σουτ του Στεφανάκη χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στην επανάληψη του παιχνιδιού οι παίκτες μας μπήκαν στο παιχνίδι με περισσοτερη επιθετική διάθεση και στο 56’ σημάδεψαν για δεύτερη φορά το δοκάρι αυτή την φορά με τον Τσαματιώτη. Στο 60’ την ίδια τυχη είχε και το σουτ του Χατζηπαυλίδη για τους γηπεδούχους ενώ στο 72’ Ο Αναστασιάδης μετά από κάθετη μπαλιά του Τσαματιώτη έγραψε το 1-2 χαρίζοντας στην ομάδα του τους βαθμούς της νίκης.

Μαρτινέγκο: Ψιμόπουλος, Χαραλαμπάκης, Δαφνομίλης Μ. (59’ Καρδουλάκης), Φαζάκης, Ματαλλιωτάκης, Αντωνόπουλος, Χοτζα, Τσαματιώτης, Θεοδωράκης (80’ Μουρτζάκης Τζάκο (55’ Αναστασιάδης), Στεφανάκης (71’ Δαφνομίλης Γ.)