Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση στο γήπεδο της Τυλίσου για την 12η αγωνιστική της Β1 ΕΠΣΗ ανάμεσα στην Δόξα Ηρακλείου και τα Κανάρια, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1.

Αρκετά καλοί στο πρώτο ημίχρονο οι παικτες του Γιώργου Βλατά, ξεκίνησαν δυνατά και απείλησαν με μοναδική ευκαιρία στο 17’ όταν έπειτα από πάσα του Τσαγκαράκη ο Μουρτζάκης από πλεονεκτική θέση δεν έπιασε καλό σουτ. Δύο λεπτά αργότερα όμως στο 19’ ο Ματαλιωτάκης τροφοδότησε τον Τσαγκαράκη και αυτός με ατομική προσπάθεια σημείωσε το 0-1

Καλή ευκαιρία για γκολ είχαν τα Κανάρια και στο 21’ όταν έπειτα από γύρισμα του Τσακόνι ο Μουρτζάκης μόνος τους με τον Δακανάλη πλάσαρε επάνω του. Οι φιλοξενούμενοι στην πρώτη σημαντική τους ευκαιρία κατάφεραν να ισοφαρίσουν, όταν στο 27’ έπειτα από κτύπημα κόρνερ και μετά από κόντρες μέσα στην άμυνα των Καναριών, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για να γίνει το 1-1

Στην επανάληψη η αναμέτρηση δεν ξέφυγε από τη μετριότητα, με καλύτερη φάση της στο 90’ όταν έπειτα από συνδυασμό Τσαγκαράκη-Θεοδωράκη, ο τελευταίος από καλή θέση είχε τη μπάλα έπειτα από το πλασέ που επεχείρησε να καταλήγει μόλις άουτ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μπαλίδης και επόπτες οι Μάτσας και Σαρόγλου.

Δόξα Ηρ.: Δακανάλης, Νιργιανάκης, Κυριακάκης, Παπαδάκης, Λίβας, Πανούσης (77’ Καλοκύρης), Σαββάκης (81’ Γεργιαννάκης), Βουϊδάσκης, Σκουτέλης, Τσικνάκης Μαν., Τσικνάκης Στεφ. (71’ Μπέης).

Κανάρια: Βούλγαρης, Πρέντι (46’ Κόκκας), Δεφνομίλης, Ματαλλιωτάκης, Φαζάκης, Τσακόνι, Τζάκο, Χότζα Μάρ. (78’ Χότζα Αγγ.), Μουρτζάκης (65’ Αναστασιάδης), Τσαμαντιώτης (70’ Θεοδωράκης), Τσαγκαράκης.