Το κακό ξεκίνημα στην αναμέτρηση και συνολικά η εικόνα που παρουσίασαν στο πρώτο ημίχρονο οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ, στοίχησαν την ήττα τους στη Δαμάστα από την τοπική ομάδα με 4-0, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Πρωταγωνιστής των νικητών ο Ντίνος, ο οποίος σκόραρε τα τρία από τα τέσσερα γκολ της Δαμάστας, ενώ σκόρερ του άλλου ήταν ο Τζουβάρας. Στο 13’ έγινε το 1-0, για να διπλασιάσουν οι γηπεδούχοι τα γκολ τους στο 30’. Οκτώ λεπτά αργότερα έγινε το 3-0, ενώ το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 43.

Δαμάστα: Καλομοίρης, Βερούσι (65' Μαυράκης), Γεωργαλάς, Σαρρής, Απλαδάς, Μανουσάκης (80' Τσάφκα), Τζουβάρας, Χοντάι (59' Τσαΐνης), Ντίνος (65' Ζέρο), Κλαπάκης, Μαρκάκης.

Νέοι Εργοτέλη: Ψιμόπουλος, Χαριτάκης, Σταματάκης (83’ Λατίνο), Πόποβιτς, Μαυράκης, Σελαμάι (70’ Κούρο), Μανωλιτσάκης (80’ Αγαπητός), Δρίτσας, Μπερνίκου, Κεβάνι (62’ Πασπαλάκης), Στεφανάκης.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Κρασαγάκης, με επόπτες τους Σφακιανάκης Ε.Μ. και την Θέμελη.