Ήττα 1-0 για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ από το Αθλόπολις στον Άγιο Μύρωνα, στην αναμέτρηση για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Παρά τις δύσκολες καιρικές συνθήκες τόσο οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ, όσο και το Αθλόπολις προσπάθησαν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο, σε μια αναμέτρηση με λίγες καλές φάσεις. Σε μια από αυτές στο 34’ ο Χαριτάκης με σουτ ανάγκασε τον Σταματάκη σε σωτήρια επέμβαση σε κόρνερ, μετά την εκτέλεση του οποίου ο Μπερνίκου με κεφαλιά είδε τη μπάλα να φεύγει μόλις άουτ.

Στο 40’ ο Σταματάκης τροφοδότησε τον Δρίτσα, το σουτ του οποίου μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Αθλόπολις, με το ημίχρονο να λήγει χωρίς σκορ. Στην επανάληψη και στην καλύτερη ευκαιρία που είχαν οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 66’, με το 1-0 να είναι το τελικό σκορ του αγώνα, καθώς στο 90΄ οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ ήταν άτυχοι όταν το σουτ του Σταματάκη σταμάτησε στο δοκάρι.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κυριακόπουλος με επόπτες τους Κασαπάκης και Θέμελη.

Αθλόπολις: Σταματάκης, Τζούλι, Βοντάς, Μπελιμπασάκης, Καπελώνης, Κούπε, Σαμόλης (90’ Αλέσι), Σέικ, Κόκκινος, Τσερεβελάκης (46’ Καλαϊτζάκης), Μανιάς (70’ Ζέκιο).

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Λέση, Μανωλιτσάκης (68’ Γκούρο), Στεφανάκης (84’ Στρατάκης), Μαυράκης, Γιαπετζάκης, Λίλο (68’ Πασπαλάκης), Χαριτάκης (84’ Μαυρής), Δρίτσας, Μπερνίκου, Σελαμάι, Σταματάκης.