Μια ακόμα μεγάλη νίκη πέτυχε η Κ19 του Εργοτέλη και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος Νέων της football League.

Οι κιτρινόμαυροι επικράτησαν του ΑΟΧ/Κισσαμικού με σκορ 4-0. Σαφώς ανώτεροι δεν δυσκολεύτηκαν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού είχαν τον έλεγχο και εκτός τα τέσσερα γκολ είχαν ευκαιρίες για ενα σκορ μεγαλύτερο ενώ αξίζει να σημειώσουμε ότι δυο φορές σημάδεψαν και τα αντίπαλα δοκάρια.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας πέτυχε ένα γκολ ενώ έχασε και τέσσαρις πολύ καλές ευκαιρίες με τους Μαυροματίδη, Κυριαλάνη, Λούσι και Δουλγεράκη. Το 1-0 έγινε στο 37’ μετά από μονοκόμματο σουτ του Κουτάντου έξω από την περιοχή.

Το 2-0 έγινε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου όταν ο Κουτσογιαννάκης με ατομική προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 56’ ο Λούσι έξ επαφής έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Την ίδια τύχη είχε στο 61’ και το σουτ του Κουτσογιαννάκη.

Στο 73’ ο Σαϊτάκης από το σημείο του πέναλτι μετά από πάσα του Κοτσογιαννάκη έκανε το 3-0. Το τελικό 4-0 έγραψε στην εκπνοή του παιχνιδιού ο Μαυροματίδη με ανάποδο ψαλίδι μετά από σέντρα του  Κουτεντάκη.

Εργοτέλης: Κορνηλάκης, Λούσσι (73’ Μανιουδάκης) Πλαϊάκης (70’ Μιφτάρι), Κουτάντος (79’ Κατσούρι), Τσακάνι, Σαϊτάκης, Κουτσογιαννάκης, Κυριαλάνης (63’ Κουτάντος), Μαυροματίδης, Σαμπροβαλάκης (58’ Κεφαλούκος), Δουλγεράκης

ΑΟΧ/Κισσαμικός: Μπλατσιώτης, Κουτουλάκης, Κρέτσι, Λουβιτάκης, Χρυσός, Κωνσταντές, Λαμπάκης, Μπερντιός, Καζάκος, Βρουξάκης, Καβράκης