Ήττα 6-1 για τις Νέες ΕΡΓΟΤΕΛΗ στα Χανιά από την τοπική ομάδα, για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος Γ’ Εθνικής Γυναικών.

Παρά το καλό ξεκίνημα που είχαν οι Νέες ΕΡΓΟΤΕΛΗ, οι οποίες προηγήθηκαν στο 10’ με την Σαριδάκη 0-1, οι γηπεδούχες κατάφεραν να ισοφαρίσουν τρία λεπτά αργότερα με την Νιαυραδάκη, ενώ η ίδια στο 15’ έδωσε το προβάδισμα στη Χανιώτικη ομάδα πετυχαίνοντας το 2-1, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στο 61’ η Κονταράκη πέτυχε το 3-1, ενώ το 4-1 σημειώθηκε από την Μαραγκάκη στο 78’ Ένα λεπτό αργότερα η Κονταράκη έγραψε το 5-1, ενώ το τελικό 6-1 διαμορφώθηκε και πάλι από την Κονταράκη με το τρίτο προσωπικό της γκολ.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Σταυρουλάκης, με επόπτες τους Λιοδάκη και Βαρβαντάκη.

ΑΟΧανιά: Χαραλαμπάκη, Μοίρα, Κονταράκη, Τζουτζουράκη (83’ Βρακουράκη), Γεωργακάκη, Νιαυραδάκη, Στανινού (59’ Ζυβραγουδάκη), Μασούρη, Πισσαδάκη, Στριλάκου, Σταυριανάκη (71’ Μαραγκάκη).

Νέες ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Φραγκούλη, Λιοδάκη, Αποστολάκη, Παπουτσάκη (71’ Περάκη), Παπαδάκη Χρ. (58’ Κόκουβα), Σαριδάκη (71’ Χαλαμπαλάκη), Βαξεβάνη, Ραπάνη, Παπαδάκη Κατ., Λάρου Β., Καρπαθιωτάκη.