Την ήττα 3-1 γνώρισαν στις Μουρνιές οι Νέες ΕΡΓΟΤΕΛΗ από τον ΑΟΧανιά για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Γυναικών.

Σε έναν αγώνα που έγινε κάτω από δυσχερέστατες καιρικές συνθήκες, οι γηπεδούχες προηγήθηκαν στο 23’ 1-0, για να ισοφαρίσει η Βασιλική Λάρου στο 32’ 1-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι παίκτριες του Νίκου Πασβάντη είχαν τον έλεγχο του αγώνα και κατάφεραν στο 50’ και το 83’ να σημειώσουν τα γκολ, που τους έδωσαν τη νίκη με το τελικό 3-1.

ΑΟΧανιά: Χαραλαμπάκη, Μασούρη, Φυσαδάκη, Γεωργακάκη, Στριλάκου, Μόιρα, Στανίνου (46’ Νιαβραδάκη), Μαρκουλάκη (73’ Παυλάκη), Μελάκη, Κονταράκη (46’ Τσιμπραγουδάκη), Τζουτζουράκη.

Νέες ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Κολυβάκη, Αποστολάκη, Γκιαπρά, Λιοδάκη, Λάρου Βασιλ. (61’ Εργαζάκη), Παπαδάκη, Σαριδάκη, Φανουράκη (55’ Λάρου Μελ.), Καρπαθιωτάκη, Βαξεβάνη, Περάκη.