Η προσπάθεια της ομάδας μας δεν ήταν αρκετή για να φύγει από την Καρδίτσα με ένα θετικό αποτέλεσμα.

Σ ένα ματς που δημιουργήθηκε αρκετή ένταση κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο λόγω του τρόπου παιχνιδιού της αντιπάλου η οποία με κάθε τρόπο προσπαθούσε να ροκανίσει το χρόνο μη επιτρέποντας το παιχνίδι να εξελιχθεί γεγονός που δημιούργησε αρκετό εκνευρισμό και αντιδράσεις.

Η ομάδα μας μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι προσπάθησε να πετύχει κάποιο γκολ ωστόσο δυο «κακές» στιγμές την έφεραν στο πρώτο 20λεπτο του παιχνιδιού πίσω στο σκορ με 2-0. Οι παίκτες μας προσπάθησαν συνέχισαν να έχουν την κατοχή της μπάλας, δημιουργούσαν επιθετικά και εκμεταλλευόμενοι τα λάθη των γηπεδούχων στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν στο 53’ να μειώσουν το σκορ με τον Ηλία Τσέλιο.

Οι γηπεδούχοι βλέποντας τον Εργοτέλη να τους έχει κλείσει στα καρε τους και να είναι κυρίαρχος στο παιχνίδι προσπάθησαν να διαφυλάξουν το προβάδισμα τους παίζοντας ουσιαστικά αντιποδοσφαιρο με συνεχείς καθυστερήσεις γεγονός που είχε ως αποτέλεσμα να δημιουργηθεί και μια έντονη λογομαχία μεταξύ των δυο προπονητών αλλά και ένταση αμέσως μετά την λήξη του αγώνα.

Μετά το τελικό 2-1 ο Εργοτέλης μοιράζεται στην βαθμολογία την ίδια θέση (40 β.) με την ομάδα της Καρδίτσας διατηρώντας ωστόσο το πλεονέκτημα της ισοβαθμίας μετά το 1-0 του πρώτου γύρου στο Παγκρήτιο.

Η ροή του παιχνιδιου

Λήξη του αγώνα με ένταση μεταξύ των δυο πάγκων

95’ Κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία στον Νικολακάκη ο οποίος είναι στον πάγκο.

Συνεχίζουν την πίεση οι παίκτες μας προσπαθώντας να φτάσουν στην ισοφάριση.

Πέντε τα λεπτά τον καθυστερήσεων απο τον διαιτητή του αγώνα.

89' Φάουλ για τον Εργοτέλη από τα 35 μέτρα. Ο Μπούζας κάνει την σέντρα από τα δεξιά, όμως η κεφαλιά του Μπάτζιου έφυγε άουτ.

86′ Κόκκινη Κάρτα στον Βατουσιάδη. Δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα στον Ιατρούδη και η Αναγέννηση συνεχίζει το ματς με δέκα παίκτες

85' Αλλαγές για τους γηπεδούχους. Ο Μπούσδρας στη θέση του Χαντζάρα.

83' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Αγγελόπουλος παίρνει την θέση του Νικολακάκη.

79' Σουτ από τον Σταματάκο με την μπάλα να φεύγει άουτ.

Ο προπονητής της ομάδας μας Τάκης Γκώνιας διαμαρτύρεται στον ομόλογό του για καθυστερήσεις που κάνουν στο παιχνίδι οι παίκτες του με αποτέλεσμα να χάνετε χρόνος και να μην παίζεται ποδόσφαιρο.

70′ Δεύτερη αλλαγή για την Αναγέννηση. Ο Καραγιάννης στη θέση του Πλαβούκου.

69' Σουτ του Μπούζα μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Αναγέννησης.

67’ Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας. Φεύγει από το παιχνίδι ο Εφορντ και την θέση του παίρνει ο Μανουσάκης.

Ο Εργοτέλης συνεχίζει να έχει τα ηνία του παιχνιδιού.

61' Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα αριστερά, ο Μπουτσάκης στην εκτέλεση, η μπάλα βγαίνει εκτός περιοχής ο Μπούζας αποδέκτης της μπάλας κάνει το σουτ όμως πέφτει και μπλοκάρει δύσκολα ο Γκέκας στη δεξιά γωνία της εστίας του.

Έχει ανοίξει το παιχνίδι ο Εργοτέλης έχει την κατοχή της μπάλας με τους γηπεδούχους να έχουν γυρίσει πίσω και τους παίκτες μας να προσπαθούν να φτάσουν με αξιώσεις στα αντίπαλα καρέ και να φέρουν το ματς στα ίσα.

52’ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ 2-1! Ο Τσέλιος κερδίζει τις κόντρες, μετά από κάθετη στην περιοχή των γηπεδούχων, βγήκε τετ α τετ σούταρε μειώνοντας σε 2-1.

48΄ Ο Μπουτσάκης από καλή θέση δεν μπόρεσε να δώσει στον Ιατρούδη με τους αμυντικούς της Αναγέννησης να απομακρύνουν την μπάλα.

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου χωρίς αλλαγές τόσο για την ομάδα μας όσο και για τους γηπεδούχους.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

45'+1  Σέντρα Χαντζάρα, οι αμυντικοί της ομάδας μας η μπάλα φτάνει στον Πλαβούκο το δυνατό σουτ του οποίου έφυγε άουτ.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

43′ φάουλ έξω από την περιοχή για την Αναγέννηση. Πλαβούκος, Σταματάκης και Μπιτέλης στην μπάλα. Ο Σταματάκης εκτέλεσε άουτ.

42' Κίτρινη στον Μπούζα.

39′ Κίτρινη κάρτα στον Βατουσιάδη για τράβηγμα στον Έφορντ.

37′ Κίτρινη κάρτα στον Τσέλιο

36′ Λάθος από τον Μπούζα, έκλεψε ο Κονέ και βγαίνοντας κατά μέτωπον με τον Κατσιμήτριο, ο τερματοφύλακας του Εργοτέλη πρόλαβε και μπλόκαρε την μπάλα

Τριάντα λεπτά παιχνιδιού στο γήπεδο της Καρδίτσας με τον Εργοτέλη να έχει υπέρ του την κατοχή της μπάλας με 60% - 40% και την Αναγέννηση ωστόσο να γίνετε επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις από τα πλάγια με τους Χαντζάρα και  Πλαβούκο.

30'  Μακρινό σουτ από τον Ιατρούδη, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Γκέκα

27’  Ο Σταματάκος έπιασε το σουτ από θέση μέσα αριστερά, με την μπάλα να καταλήγει άουτ

20’ Αναγκαστική αλλαγή για την Αναγέννηση. Τραυματίστηκε ο Ρουσάκης και την θέση του πήρε ο Βατουσιάδης

18' ΓΚΟΛ 2-0 Ο Πλαβούκος έκλεψε την μπάλα, σουτάρε διαγώνια στελνοντας την στα δίχτυα του Κατσιμήτρο!

12’ ακυρωθέν γκολ για την Αναγέννηση! Ο Χαντζάρας ξανά από τα αριστερά σέντραρε ο Σουντουρά με το σώμα έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

7' ΓΚΟΛ 1-0 Ο Χαντζάρας από τα αριστερά σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι, εκεί που ο Καρρίκι έκανε πλασέ-πάσα στον Σουντουρά που με κεφαλιά  άνοιξε το σκορ.

1' Εναρξη του παιχνιδιού

Περίπου 180 φίλαθλοι αυτή τη στιγμή στις εξέδρες.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Φωτιάς από το σύνδεσμο Πέλλας με βοηθύς τους κ.κ. Κόλλια από την Ηπειρο και Δεμερτζή από την Πέλλα. Τεταρτoς διαιτητής ο κ. Τσέτσιλας από τα Γρεβενά.

Συνθέσεις:

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γ. Βαζάκας): Γκέκας, Καρρίκι, Κωνσταντινόπουλος, Ρουσσάκης, Τζέκος, Μπιτέλης, Πλαβούκος, Σταματάκης, Κονέ, Σουντουρά, Χαντζάρας

Στον πάγκο κάθονται οι: Κατσίκας, Καραγιάννης, Βατουσιάδης, Ντάγκρας, Μπούσδρας, Μούτσιος, Κρανής.

Εργοτέλης (Τ. Γκώνιας): Κατσιμήτρος, Σταματάκος, Τσέλιος, Νικολακάκης, Μπάτζιος, Μπουτσάκης, Σταμόπουλος, Ιατρούδης, Μπούζας, Έφορντ, Οικονόμου.

Στον πάγκο κάθονται οι: Χανωτάκης, Βογιατζής, Μαζουλούξης, Κυριακίδης, Πάτας, Μανουσάκης, Αγγελόπουλος.