Μια ακόμα νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό του το τμήμα μπάσκετ του ΕΡΓΟΤΕΛΗ, επικρατώντας στο Ρέθυμνο της τοπικής Ακαδημίας 55-72, για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΚΑΣΚ.

Με εξαιρετική παρουσία στην τέταρτη περίοδο, οι παίκτες του Γιάννη Βισκαδουράκη πρόσθεσαν την 8η νίκη στο ενεργητικό τους, σε έναν αγώνα όπου είχαν το προβάδισμα σε όλη σχεδόν τη διάρκειά του.

Οι γηπεδούχοι ήταν κοντά στο σκορ και κρατούσαν ελπίδες για τη νίκη μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο, οπότε και ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ με μεστή εμφάνιση και έχοντας σε έναν ακόμα αγώνα αρκετά καλή απόδοση από τη γραμμή των τριών πόντων, έφτασε στην κατάκτηση της νίκης.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα ήταν: 15-19, 29-32 ημίχρονο, 43-48, 55-72

Ακ.Ρεθύμνου (Παπαδογιαννάκης): Σαριδάκης 6, Σκανδάλης 6, Σταυρακάκης 6(2), Τσικριτέας 3(1), Τερζάκης 7(1), Καραλής 13, Καραβανής 6, Ιερωνυμακης 8.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Βισκαδουράκης): Σταράκης 12(2), Αθανασιάδης 7(2),Μαιστρέλης 16(4), Βερτοδύος 7(1), Καλογεράκης, Μανιαδής 8, Χριστοδούλου 12(2), Μπελεφάντης, Αλετράς 2, Πυργιωτης 8.